Brak obsługi HTML5

armata007.com

ProgramowanieDronyElektronika

O mnie

Jarosław Salwa

Nazywam się Jarosław Salwa. Urodziłem się 15 maja 1989 w Szczecinie, gdzie aktualnie mieszkam. Interesuje się informatyką, a w szczególności programowaniem. Studiowałem informatykę na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, gdzie ukończyłem studia inżynierskie oraz magisterskie. Zawodowo zajmuje się tworzeniem stron internetowych - na początku głównie frontend ale wydaje mi się, że od jakiegoś czasu mógłbym się określić jako Full-Stack Web Developer. Języki których używam na co dzień to między innymi:

  • HTML5
  • CSS3
  • JavaScript
  • Groovy
  • PHP
  • Python
  • Freemarker

Zainteresowania

Prócz tworzenia stron internetowych interesuje się programowaniem w różnych innych językach np. C/C++, C#.

Elektronika

W wolnych chwilach realizuje różne projekty związane częściowo z elektroniką z wykorzystaniem takich urządzeń jak Raspberry Pi, Arduino oraz staram się samemu tworzyć jakieś układy. Najczęściej są to proste układziki ale staram się też uzywać mikroprocesorów takich jak STM32F4 lub Atmegi.

Drony

W ostatnim czasie moją największą pasja są wszelkiego rodzaju drony. Zaczynając od gotowych układów typu Syma X1, Cheerson CX-10 lub Phantom 2 na dronach budowanych własnoręcznie kończąc. Prócz latania takimi dronami namiętnie staram się budować drony. Największy dron który złożyłem oparty jest na ramie Tarot T810, a najmniejsze to drony wyścigowe 210-250mm (które mnie ostatnio najbardziej interesują).

Dron Dron "Wielka locha" oparty na ramie Tarot T810

Aby Połączyć swoją pasję do programowania, elektroniki oraz dronów jako temat pracy magisterskiej wybrałem "Wykorzystanie jednopłytkowego komputera Raspberry Pi w układziesterowania wielosilnikowego pojazdu latającego". W ramach tej pracy stworzyłem własnego drona, w którym system sterowania oparty był na Raspberry Pi B oraz na procesorze STM32F407VG . Do połączenia tych dwóch urządzeń oraz pozostałych podzespołów (takich jak żyroskop, akcelerometr, wyświetlacz) stworzyłem własną płytkę drukowaną do której podłączone były wszystkie elementy. Procesor został zaprogramowany w języku C, a na Raspberry Pi oprogramowanie było napisane głównie w technologii node.js (sterowanie dronem odbywało się przez WiFi). Projekt ten był bardzo rozwijający gdyż łączył w sobie wiele dziedzin i dzięki niemu zwiększyłem swoje umiejętności.

Inni o mnie

"Pierwszorzędny profesjonalista, człek najwyższych wartości. Spotkanie z nim na drodze biznesu to nie tylko brak obaw o ewentualne rozczarowanie, ale rownież przede wszystkim uśmiech nadziei, że w tym narodzie duch prawości nie zaginął"

Ja na...

Kontakt

Aby się ze mną skontaktować zajrzyj na stronę Kontakt

Copyright © armata007.com Design by Orssey